Építőipari szabványértékek Magyarországon
A következőkben bemutatjuk, hogy Magyarországon milyen szabványok voltak és vannak életben a falak hőszigetelési tényezőjére vonatkozólag:
1934-től: k = 1,68 W/m2K.
1979-től: k = 0,85 W/m2
1987-ig: k= 0,7 W/m2
1992-től az összes szerkezetnek átlagosan teljesíteni kellett a 0,7 W/m2K, tehát ez már 0,5 W/m2K körüli falakat feltételezett
2006-tól: FAL: U fal=0,45 W/m2K
Egy modern könnyűszerkezetes ház k = 0,09-0,12 W/m2K között van !!!
Tisztán látszik, hogy Magyarországon ma életben lévő határérték nem a világon mindenhol jelen lévő, modern energiahatékonysági elvárásoknak felel meg, hanem azért ennyi, mert egy modern nútféderes 30 cm-es tégla falazóblokk ennyi értéket teljesít normál falazó habarccsal!!! Tehát éppen bele kellett férnie a paraméterekbe. Ebből is látszik, hogy nem elkötelezettség az állam részéről az, hogy igazán kevés energia fogyjon a háztartásokban a fűtésköltségek fedezésére. Nyilvánvaló a kicsi gázszámlából kicsi az áfa is, mely az állam zsebébe landol.
A jó hír!
Nem kell elfogadnia a hagyományoson kínálkozó építőipari megoldást. Választhat egy olyan alternatívát, amely a világ fejlett részein évtizedek óta bebizonyította képességeit, és szinte tökélyre fejlesztődött.
Az acélvázas könnyűszerkezetes technológiával készült családi házzal Ön megoldotta, hogy kicsi legyen az új otthonának energiafogyasztása!
Az acélvázas könnyűszerkezetes technológiát az alternatív energiaellátási rendszerekkel kombináljuk, annak alkalmazási mértékétől függően akár úgynevezett aktív házat kapunk, amely már nem felhasználja az energiát, hanem termeli azt.
A jelenlegi gazdasági körülmények között a passzív ház mindenki számára elérhető és az értékesítési árakban érvényesíthető.